Понедiлок, 21 сiчня 2019 року

Обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції.

Інформуємо Вас, що 15 грудня 2017 року набрав чинності наказ Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 17.10. 2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладення Державним коміте-том телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів». З набранням чинності цього наказу завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Зако-ном України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обме-ження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої те-риторії України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постано-вою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235.

Звертаємо Вашу увагу, що на суб'єктів господарювання, які порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступ-ний випадок такого розповсюдження.

Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набув чинності 1 січня 2017 року його дія, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів, не по-ширюється на ії продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.

Водночас вся видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, ввезена на митну територію України в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності Законом) по 22.05.2017 року (часу на-буття чинності постановою ІСМУ від 05.04.2017 № 262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжувальному багажу загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.

Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вва-жатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів та зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http:// http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413)

за умови документального підтвердження факту її придбання у суб'єкта господа-рювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

 

Інформуємо Вас, що 15 грудня 2017 року набрав чинності наказ Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 17.10. 2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів». З набранням чинності цього наказу завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235.

Звертаємо Вашу увагу, що на суб'єктів господарювання, які порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набув чинності 1 січня 2017 року його дія, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів, не поширюється на ії продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.

Водночас вся видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої територіїУкраїни, ввезена на митну територію України в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності Законом) по 22.05.2017 року (часу набуття чинності постановою ІСМУ від 05.04.2017 № 262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжувальному багажу загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.

Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів та зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http:// http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413 )за умови документального підтвердження факту її придбання у суб'єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.