Вiвторок, 21 травня 2019 року

Обговорено результати рейтингової оцінки діяльності Михайлівської РДА, Концепцію реформування місцевого самоврядування

2 грудня в райдержадміністрації відбулась оперативна нарада з актуальних питань життєдіяльності району, яку провів голова РДА Сергій Передерій. У нараді взяли участь перший заступник та заступники голови РДА, начальники відділів апарату та структурних підрозділів РДА, керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади та інші.

 

З першого питання виступила перший заступник голови РДА Лариса Калужська, яка озвучила результати рейтингової оцінки діяльності Михайлівської райдержадміністрації обласною державною адміністрацією за підсумками 9 місяців поточного року.

Розрахунки оцінки результатів діяльності районних державних адміністрацій області за підсумками січня-вересня 2013 року здійснено за 30 показниками (для міст обласного значення оцінку для порівняльних зіставлень проведено за 25 показниками), які об’єднані за 7 основними напрямками, на базі методики, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації від 29.07.2011 № 312, із змінами.

За результатами даного рейтингу наш район посів п’яте місце серед 20 районів області. Ми – в числі кращих по обсягам реалізованої продукції, виробництву продукції тваринництва, інвестиційній та будівельній діяльності; державним фінансам. Л.Калужська зазначила, що це непоганий показник, але нижчий, ніж за показниками першого півріччя (3 місце).

За напрямом державні фінанси Михайлівський район увійшов до трійки лідерів, спостерігались позитивні тенденції в скороченні податкового боргу (47,4%), наразі в районі борг повністю відсутній; високо оцінено діяльність районної влади щодо збільшення обсягу роздрібного товарообороту (119,6 %); в районі суттєво перевищено середньообласний показник влаштування дітей у сімейні форми виховання (по області - 79% від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку, по району – 88%).

Л.Калужська приділила особливу увагу й низьким показникам. Так, в Михайлівському районі один із найнижчих показників обсягів реалізації продукції промисловості у розрахунку на одну особу. Низькими залишаються показники обсягів введеного житла – протягом 9 місяців житло взагалі не вводилося. Л.Калужська зазначила, що керівництвом району всі ці показники детально проаналізовані, визначено причини їх зменшення, попередньо обговорено шляхи вирішення й наразі проводиться відповідна робота.

– Приємно відзначити сьогодні певні позитивні зрушення у діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації. Але отримана рейтингова оцінка свідчить, що попереду – непроста робота, спрямована на покращення в усіх сферах життєдіяльності мешканців Михайлівського району, – підсумувала свій виступ Л.Калужська.

З наступного питання «Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» поінформував присутніх Сергій Передерій.

Голова райдержадміністрації зазначив, що на цьому тижні, 6 грудня, відзначається День місцевого самоврядування в Україні. За ініціативи Президента України В.Ф.Януковича організовано широке громадське обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка спрямована на вирішення проблемних питань системи місцевого самоврядування, визначення напрямків, механізмів та строків формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, здатної максимально забезпечити надання якісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян у всіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

– Можливість місцевих громад самим визначати, які повноваження залишати за собою та повною мірою розпоряджатися ресурсами, які знаходяться на території – все це є одним із ключових принципів Концепції реформування місцевого самоврядування, - зазначив Сергій Васильович. – Її ухвалення в Україні стане ще одним вагомим кроком на шляху до Європейських стандартів і впровадженню кращих практик державного управління та місцевого самоврядування, досвіду, перевіреного часом, від впровадження якого нашій державі буде тільки користь.

З питання виконання бюджету району та державного бюджету за підсумками 11 місяців поточного року заслухано інформацію начальника управління фінансів РДА Оксани Згоннік та начальника Михайлівського відділення Томмацької ОДПІ Любові Ільїної.

Так, за 11 місяців 2013 року забезпечено збір до державного бюджету в сумі 2656,7 тис. грн. (89,3% від доведеного завдання). До загального фонду державного бюджету мобілізовано 2603,2 тис. грн., індикативні показники виконано на 88,37%.

Не виконано індикативні показники до Державного бюджету за 11 місяців 2013 року по таким статтям: податок на прибуток (94,6%), податок на додану вартість (84,1), кошти від реалізації безхазяйного майна (90,6%), інші надходження (87,7%).

До бюджету району за 11 місяців надійшло 20109913 тис. грн., що склало 104,65% від плану. По всіх сільських та селищних радах, окрім Любимівської, план перевиконано (найбільше – по Плодородненській сільській раді – на 48,41%). По Любимівській сільській раді – виконання плану доходів склало 91,88%. По райбюджету план перевиконаний на 2,33% - доходи склали 9363597 тис. грн.

Михайлівський селищний голова Олександр Ракша доповів про роботу Михайлівської селищної ради щодо розвитку інституту ефективного власника житла в частині створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

На території Михайлівської селищної ради знаходиться 37 багатоквартирних житлових будинків. Протягом 2011-2013 років Михайлівською селищною радою постійно проводилась роз’яснювальна робота щодо створення ОСББ серед мешканців цих будинків: зустрічі, виїзд до смт Веселе з метою ознайомлення з роботою місцевих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, семінари, участь у роботі яких брали представники обласної та районної державних адміністрацій, Асоціації «Власник житлових будинків м.Мелітополя», тощо; в районній газеті «Михайлівські новини» неодноразово публікувались роз’яснювальні матеріали. Селищною радою розроблено типовий устав об’єднання співвласників багатоповерхових будинків з урахуванням діючого законодавства. Зразки документів для проведення установчих зборів надавались мешканцям старшим будинків. Селищною радою на 2012 та 2013 роки передбачались кошти по 50 тис. грн. щорічно для реєстрації ОСББ. Але за ці роки не зареєстровано жодного ОСББ.

С.Передерій підкреслив, що Михайлівський район – єдиний в області, де немає об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, та доручив Михайлівському селищному голові активізувати роботу з мешканцями будинків.

На нараді також йшлося про реалізацію Комплексного плану заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у Михайлівському районі на сезон 2013/2014 років, про заходи з нагоди відзначення Міжнародного Дня інвалідів, про підготовку до відзначення в районі Новорічних та Різдвяних свят, про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 №706 «Питання запобігання та виявлення корупції». З цих питань доповіли головний лікар ТМО району І.Гайдаржі, начальник управління соцзахисту населення РДА Л.Приступа, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Т.Кучерява, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Денисенко, начальник відділу культури і туризму РДА М.Радченко, начальник відділу кадрової роботи апарату РДА О.Тихонова.

На закінчення оперативної нарди С.Передерій порушив тему подій в Києві, викликаних тимчасовим призупиненням процесу підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. С.Передерій підкреслив, що позиція Президента України В.Ф.Януковича полягає в тому, що масові акції повинні бути мирними, при їх проведенні всі сторони мають дотримуватись законів.

Очільник району підкреслив, що в цій ситуації завдання інститутів влади всіх рівнів - продовжувати стабільно працювати.