Четвер, 28 травня 2020 року

Вхід на сайт

Воєнний стан: що треба знати кожному?

З 28.11 в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану - терміном на ЗО днів. У переліку - Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24, передбачених у законі. Більшість - стосуються Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. В режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонслужба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив - його принципова позиція зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення. Петро Порошенко також заявив, що підстави для запровадження ВС більш, ніж серйозні - загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії. На відміну від 2014- 2015 рр. - тоді введення особливого режиму було неможливим - стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС.

Які фактичні зміни ситуації дає воєнний стан:

  1. Зміна цілей фінансування заходів безпеки та оборони. Виділення коштів на мобілізацію, пересування та розміщення військових частин, облаштування ліній оборони, проведення незапланованих раніше військових навчань;
  2. Нові замовлення для ВПК для виробництва або ремонту необхідної зброї;
  3. Пріоритетність військових перевезень на транспорті (залізниця, аеропорти, автомобільні колони);
  4. Часткова мобілізація резервістів, їх укомплектування та розташування;
  5. Утворення нових дислокацій ЗРК для посилення протиповітряної оборони у зв’язку із загрозами, що викликали ВС;
  6. Посилення охорони державного кордону на тих ділянках, які опинилися під загрозою;
  7. Організація контрдиверсійної роботи: перевірка транспорту, документів в координації з МВС.

Введення воєнного стану у жодному разі не може стати підґрунтям для вирішення політичними силами своїх передвиборчих планів.

Це вимушена дія для упередження загрози порушення цілісності нашої держави та безпеки громадян.

Пошук

Важливо