Вiвторок, 21 травня 2019 року

Михайлівська райдержадміністрація попереджає про незаконну торгівлю новорічними ялинками

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят зростає турбота за збереження лісових красунь – ялинок. Адже кожного року в цей час спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок. За 10-15 днів до Нового року майже в кожному населеному пункті з’являться міні-ринки із продажу ялинок, але не всі продавці здійснюють свою діяльність законно. Першими порушниками є ті, хто займається незаконною вирубкою. Державна екологічна інспекція закликає усіх дотримуватись природоохоронного законодавства.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 05.12.2018 № 642 затверджено комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони шпилькових насаджень у передноворічний період 2019 року.

Щоб завадити незаконній вирубці дерев, було запроваджено маркування ялинок пластиковими бирками зі штрих-кодом, що зводить до мінімуму незаконну вирубку хвойних насаджень у передноворічний період. Тож, якщо на базарі, чи десь в іншому місці продажу Ви бачите, що електронний чип відсутній, то це означає, що вона незаконно зрубана.

Відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність – штраф. Відповідно до статті 65 КУпАП, незаконна вирубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, за рішеннями відповідних місцевих судів.

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу». Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Тож, готуючись до Нового року, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!