Середа, 26 лютого 2020 року

В райдержадміністрації відбулося засідання Ради регіонального розвитку Михайлівського району

126 грудня в райдержадміністрації відбулося  засідання Ради регіонального розвитку  Михайлівського району. В заході взяв участь заступник голови облдержадміністрації А. Антонов.

У ході засідання були проаналізовані здобутки району за останні роки, а також обговорено Проект перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки.

Звітуючи про досягнення останніх чотирьох років у нашому районі, голова райдержадміністрації О.Стулень звернув особливу увагу на результати процесу децентралізації. На даний час вже створено 3 ОТГ – Михайлівська, Плодородненська та Роздольська. На сьогодні Плодородненська сільська рада вже рік пропрацювала в новому форматі, має певні здобутки. Михайлівська селищна та Роздольська сільська ради в 2019 рік вступлять з новим бюджетом та новими повноваженнями. Пришибська селищна рада визначилась з вектором подальшого розвитку, але ще не прийняла ключового рішення.

У своєму виступі керівник детально зупинився на таких напрямках роботи, які важливі для кожної території.

Збереження та зміцнення матеріальної бази об’єктів соціальної інфраструктури. За останні роки замінено покрівлі на Територіальному медичному об’єднанні, Районному будинку культури, районному кінотеатрі, корпусі для початкових класів у Пришибській школі, Роздольській школі, Плодородненському НВК та Бурчацької школи, Високівському будинку культури, Молодіжненському сільському будинку культури,ДНЗ «Михайлівське ВПУ». У 2018 році розпочато реконструкцію покрівлі Мар`янівського навчально-виховного комплексу.Утеплено фасади  Пришибської та  Роздольської школи, ДНЗ «Михайлівське ВПУ». Оновлено ганок Високівського будинку культури та Михайлівської школи №3.

Практично в усіх закладах замінено повністю або частково віконні блоки на пластикові.

Планомірно та послідовно проводиться в районі робота щодо економії природного газу та заміни його на альтернативні види палива. Так, перша була збудована котельня на альтернативному виді палива (пелетах) в ТМО Михайлівського району, яка розпочала свою роботу з 25.10.2014 року.

У 2015 році переведена на альтернативні види палива котельня КЗ «Михайлівський навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів», Тимошівський дитячий садок. В 2016 році - Психоневрологічний інтернат, дитячо-юнацька  спортивна школа. У 2017 році на альтернативному виді палива почали опалюватися: гімназія, адмінбудівля районної ради, районний будинок культури, Тимошівська школа, Пришибська, Роздольська, Любимівська. У 2018 році збудована котельня на альтернативному виді палива в Плодородненській школі.

Відновлюються дороги. За 11 місяців 2018 року було здійснено капітальний, поточний, аварійний та ямковий ремонти та обслуговування доріг на суму 23503,59 тис.грн.

Всього за період 2014-2018 на ремонт та утримання доріг витрачено 48808,139 тис.грн.

Медична допомога – це те, чого щоденно потребує населення. В рамках реформування медицини сільської місцевості з 1 січня 2014 року створений Комунальний заклад охорони здоров’я «Михайлівський центр первинної  медико-санітарної допомоги» Михайлівської районної ради Запорізької області, який  реорганізовано шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Михайлівський центр первинної медико-санітарної допомоги». 

Заклад об’єднує 14 амбулаторій сімейного лікаря та 4 фельдшерських пункти у селах Молодіжне, Братське, Нововолодимирівка, Зразкове.

В грудні 2017 року при Михайлівському ЦПМСД відкрите цілодобове відділення невідкладної допомоги.

Заплановано та ведеться підготовча робота щодо будівництва амбулаторій монопрактики сімейної медицини в с. Роздол та с.Бурчак на умовах спів фінансування державного та місцевих бюджетів,які буде збудовано до середини 2019 року. Для кожної планується придбати по одному автомобілю.

Територіальне медичне об’єднання Михайлівського району – вторинна ланка надання медичної допомоги населенню. Крім покращення матеріальної бази (ремонт покрівлі, замінена віконних блоків, придбання обладнання) керівництво закладу працює над вдосконаленням якості медичних послуг. Зараз на базі хірургічного відділення ТМО створюється сучасний центр травматології і ендопротезування крупних суглобів (тазостегнових і коліна) з сучасним обладнанням за підтримки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, кафедри ортопедії та травматології Запорізького державного медичного університету та клініки «Мотор-Січ», що значно наближає надання такого виду медичної допомоги для населення району.

Активно впроваджується в районі реформа освітнього простору.

2018-2019 навчальний рік першокласники розпочали в умовах нової української школи, яка передбачає оновлення освітнього середовища та освітнього процесу.

За рахунок субвенції з державного бюджету та  співфінансування районного виділені коштина забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі - 1056,953 тис грн., з них: державні кошти – 851,297 тис.грн.; кошти районного бюджету та бюджету Продородненської сільської ради – 205,406 тис грн.

У 2018 році «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія»» реорганізовано в опорний заклад. Це дало можливість отримати в цьому році на умовах спів фінансування обласного та районного бюджетів новий шкільний автобус для підвезення учнів гімназії.

На таких же умовах спів фінансування був придбаний  в листопаді 2017 року спеціалізований автобус і переданий у безоплатне користування Любимівській селищній раді для підвезення учнів до КЗ «Любимівська ЗОШ І-ІІІ ст.», у 2016 році – Роздольській сільській раді для підвезення учнів до КЗ «Роздольська  ЗОШ І-ІІІ ст.»

Розвиток дошкільної освіти та ліквідація черг в дитячі садки – один з пріоритетів в галузі освіти.

У 2016 році на базі КЗ Плодородненський НВК І-ІІІ ст. було відкрито додаткову дошкільну групу на 25 місць.

У 2018 році відкрито дошкільне відділення для дітей від 3 до 6 років на базі КЗ «Михайлівський НВК I-II ступенів «ДНЗ ЗОШ» МРР ЗО. Здійснена  реконструкція будівлі майже на 1,5 мільйона гривень.

Таким чином, на  базі комунального закладу «Михайлівський НВК І-ІІ ст. «ДНЗ – ЗНЗ» було відкрито три дошкільні групи, з проектною потужністю 60 місць. На сьогодні заклад відвідують 80 вихованців. Проте, черга на влаштування дітей в   заклади дошкільної освіти залишилась.

Знаковим для району було відкриття у 2017 році спорткомплексу ФГ «Таврії-Скіф» у с.Високе. Це стало поштовхом для подальшого розвитку  фізкультури і спорту в районі. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію та заплановано на 2019 рік будівництво сучасних футбольних полів в Роздольській та Пришибській школах.

Найбільшим інвестиційним проектом останніх років в нашому районі є будівництво водогону в с. Тимошівка Запорізьким залізорудним комбінатом протяжністю 69 км на суму 35 млн.грн. Наразі тривають перемовини для подальшої співпраці та заміни водогону в смт Михайлівка. 

У 2015 році замінено 1,5 км водогону в с.Смиренівка за рахунок коштів місцевого бюджету та населення. У 2017 році за кошти Роздольської сільської ради замінено 1 км водогону по вул.Степовій в с. Роздол та у 2018 році за кошти ФГ «Таврія-Скіф» повністю замінено водогін (1,2 км ) в с. Виноградівка. Проведено реконструкцію артсвердловини в смт Михайлівка (територія СВК «Нива»). Також у 2018 році в с. Радісне на артезіанській свердловині замінено башту Рожновського, розпочато капітальний ремонт артезіанської свердловини в с. Миколаївка, здійснено розчистку свердловини в с. Мар’янівка, замінено 0,4 км водогону у с. Зразкове, обладнано системами водопостачання та водовідведення  заклади культури сіл Зразкове,  Мар’янівка, Молодіжне.

Завершені роботи на об’єкті «Каналізаційні очисні споруди смт Пришиб».

Перед присутніми також виступив заступник голови облдержадміністрації А.Антонов,  який зауважив, що під час Ради регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки:  «Ставлю регіональній владі завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити їх із суспільством і громадами та прийняти їх на рівні громад. Кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети. Закликаючи вас до ухвалення планів розвитку, ми не зазіхаємо на кошти місцевого самоврядування. Це кошти, які ви будете самі визначати як використовувати. Навпаки – пропонуємо фінансову допомогу в реалізації особливо значимих проектів. Підставимо державне плече».

Голова районної ради С.Передерій у своєму виступі більш зупинився на втрачених можливостях.

Сільські, селищні голови доповіли про проведену роботу за останні роки  та перспективи подальшого розвитку.

Підсумовуючи очільник району запропонував проект Перспективного плану розвитку Михайлівського району на 2019-2021 роки, розроблений на основі пропозицій сільських та селищних рад, за такими напрямками:

 1. Покращення стану закладів соціальної інфраструктури Михайлівського району, а також вжиття заходів з енергозбереження:

в галузі освіти та дошкільного виховання: 

 • капітальний ремонт покрівлі, системи водопостачання, опалення, зовнішньої каналізації, заміна вікон КЗ "Михайлівський НВК І-ІІ ступенів "дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа"" в смт Михайлівка (Михайлівська ОТГ);
 • реконструкція системи теплопостачання зі встановленням модульної твердопаливної котельні КЗ "Бурчацька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Є.І. Носаль" в с. Бурчак (Михайлівська ОТГ);
 • капітальний ремонт (заміна вікон та дверей, улаштування відмостків, оновлення системи водовідведення та утеплення цоколю будівлі) КЗ "Тимошівська ЗОШ І-ІІІ ступенів" в с. Тимошівка (Михайлівська ОТГ);
 • комплексне утеплення з заміною вікон в будівлі КУ "Плодородненська НВК І-ІІІ ступенів" в с. Плодородне (Плодородненська ОТГ);
 • утеплення будівлі та поточний ремонт системи опалення КЗ "Мар’янівський НВК І-ІІ ступенів, "загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний заклад" в с. Мар’янівка (Плодородненська ОТГ);
 • капітальний ремонт покрівлі КЗ "Високівська ЗОШ I-III ступенів" в с. Високе (Роздольська ОТГ);
 • реконструкція даху КЗ "Любимівська ЗОШ I-III ступенів" в с. Любимівка (Роздольська ОТГ);
 • реконструкція покрівлі дитячого садочка в с. Бурчак (Михайлівська ОТГ);

в галузі охорони здоров'я: 

 • - реконструкція будівлі лікувально-діагностичного центру Територіального медичного об’єднання Михайлівського району в смт Михайлівка (Михайлівська ОТГ);
 • - будівництво амбулаторій монопрактики сімейної медицини в с. Бурчак (Михайлівська ОТГ) та в с. Роздол (Роздольська ОТГ), благоустрій та озеленення прилеглих території, придбання автотранспорту;

в галузі культури та дозвілля: 

 • реконструкція будинку культури в с. Бурчак (Михайлівська ОТГ);
 • реконструкція фасаду, покрівлі, системи водопостачання та водовідведення, ремонт приміщень сільського будинку культури в с. Плодородне (Плодородненська ОТГ);
 • реконструкція дахів будинків культури в с. Роздол та с. Любимівка (Роздольська ОТГ);
 • облаштування спортивного майданчику на території КЗ "Михайлівський НВК І-ІІ ступенів "дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа" в смт Михайлівка (Михайлівська ОТГ);
 • будівництво та введення в експлуатацію футбольних полів зі штучним покриттям в смт Пришиб та в с. Роздол.

2. Покращення стану водопостачання та водовідведення на території Михайлівського району

 • будівництво нової артезіанської свердловини в північній частині смт. Михайлівка ;
 • реконструкція водогону в смт. Михайлівка (Михайлівська ОТГ);
 • капітальний ремонт системи водопостачання сіл Роздол, Завітне, Кавунівка, Трудовик, Шевченко, Абрикосівка, Вишнівка та Виноградівка (РоздольськаОТГ);
 • реконструкція водонапірної башти в с. Високе (Роздольська ОТГ);
 • введення в експлуатацію реконструйованої системи каналізаційних очисних споруд в смт Пришиб.

3. Благоустрій населених пунктів  Михайлівського району

 • проведення ремонтних робіт дорожнього покриття на найбільш аварійних ділянках;
 • освітлення вулиць на території Любимівського старостинського округу (Роздольська ОТГ)

4. Розвиток "зеленої" енергії та покращення екологічної ситуації на території Михайлівського району

 • будівництво сонячної електростанції на території смт. Михайлівка  (Михайлівська ОТГ)
 • закупівля спецтехніки для потреб комунальних господарств;
 • оснащення LED - світильниками Територіального медичного об’єднання Михайлівського району для скорочення викидів парникових газів та покращення екологічних умов в смт Михайлівка  (Михайлівська ОТГ)

5. Удосконалення системи надання адміністративних послуг

 • здійснення капітального ремонту будівлі та забезпечення технічним оснащенням (меблями, комп’ютерною технікою  та програмним забезпеченням) центру надання адміністративних послуг в смт Михайлівка  (Михайлівська ОТГ).

Наприкінці засідання О.Стулень зауважив, що втілені в життя чимало важливих проектів. Проте перед нами є ще багато завдань. Адже на кожній території є над чим працювати. Тож покроково ми будемо займатися найболючішими та пріоритетними проблемами, розв’язання яких принесе найбільшу користь для суспільства. Найважливіше, що ми з вами просто сьогодні можемо зробити, - об’єднати наші зусилля та разом взятися за розв’язання проблем. Та доручив провести широке обговорення запропонованого проекту Перспективного плану на підвідомчих територіях. 

Пошук

Важливо