Понедiлок, 17 лютого 2020 року

Стартує весенньо-літня заборона ловлі риби та раків

1З метою забезпечення охорони водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області, повідомляємо про прийняття Наказу № 63 від 06.03.2019 Запорізького рибоохоронного патруля (далі – Наказ).

Відповідно до Наказу з 1 квітня на водоймах регіону стартує весняно-літня (нерестова) заборона на лов водних біоресурсів (риба, рак).

Заборона триватиме:

 1. на Запорізькому водосховищі – з 01 квітня по 09 червня;
 2. на річках: у корінних водах – з 01 квітня по 21 травня, в придаткових системах – з 01 квітня по 30 червня 2019 року;
 3. на водоймах спеціальних товарних рибних господарств – відповідно до затверджених режимів рибогосподарської експлуатації.

У цей період заборонено:

 1. Будь-який вилов раків на рибогосподарських водоймах в межах діяльності Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області протягом періоду виношування ікри та першої линьки з 10 квітня по 18 червня 2019 року;
 2. Пересування плавзасобів в межах нерестовищ, крім плавзасобів спеціально уповноважених органів;
 3. Проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування піску та гравію.

Дозволяється:

 1. Любительське рибальство на рибогосподарських водних об’єктах (окрім водойм аквакультури) однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з берега поза межами нерестовищ;
 2. Вилов об’єктів аквакультури, які розведені, утримуються та/або вирощуються суб’єктами аквакультури у межах наданих їм відповідно до закону уприватну власність, в користування рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), рибогосподарських технологічних водойм, у межах належних їм технологічних пристроїв і споруд (рибницький басейн, плавучий рибницький садок, тощо);
 3. Здійснення любительського рибальства (надання рекреаційних послуг) на водоймах аквакультури на платній та безоплатній основі у порядку визначеному власником об’єктів аквакультури без обмеження права загального водокористування, якщо інше не передбачене договором оренди водного об’єкту.

Перелік нерестовищ на Каховському водосховищі:

 1. Заплава о. Хортиця.
 2. Озеро Лиман між селами Нижня Хортиця та Розумівка.
 3. Всі затоки та заплави вздовж правого берега р. Дніпро від гирла озера Лиман у с. Нижня Хортиця до мису Лиса гора в с. Лисогірка, Запорізького району.
 4. Внутрішні водойми о. Білий, розташованого на русловій ділянці Каховського водосховища в районі с. Розумівка та 100 – метрова акваторія мілководь навколо.
 5. Гирло р. Кокань у с. Біленьке, Запорізького району.
 6. Затока Балабинська, затока Кушугум, затоплене русло р. Кушугум.
 7. Всі заплави Дніпровської гряди з усіма протоками та озерами включно в таких межах: від бази ГУНП у Запорізькій області «Динамо» вниз за течією до о. Головченко (останнього острова Дніпровської гряди в районі с. Біленьке Запорізького району) та на відстань 100 м від заростей очерету у напрямку руслової частини Каховського водосховища (р. Дніпро); від залізничної станції «1123 км» Запорізького району до о. Головченко (останнього острова Дніпровської гряди в районі с. Біленьке) однокілометрова акваторія вглиб Каховського водосховища вздовж заростей очерету Дніпровської гряди.
 8. Затока Каховського водосховища в районі м. Василівка від умовної межі: залізнична станція «Попово» - мис «Лиса гора», вглиб затоки до земляної греблі.
 9. Річка Конка від гирла(залізничного мосту) до східного краю с. Григорівка.
 10. Внутрішні водойми островів Великі та Малі Кучугури та трьохкілометрова акваторія навколо островів.
 11. Прибережна смуга мілководь завширшки 1 км від західного краю с. Іванівка Кам’янсько-Дніпровського району до річкового порту м. Енергодар, а також внутрішні водойми островів Іванівські Кучугури та однокілометрова акваторія навколо островів.
 12. Акваторія Каховського водосховища від скидного каналу Запорізької ТЕС до мережі електропередач протягом 2 км і 500 м від берега углиб водосховища, внутрішні водойми Водянських Кучугур включно.
 13. Прибережна смуга мілководь завширшки 1 км від західного краю м. Кам’янка-Дніпровська до східного краю с. Велика Знам’янка, Кам’янка-Дніпровського району, включаючи Кам’янські кучугури.
 14. Затока Олексіївська в с. Знам’янка Кам’янка-Дніпровського району від верхів’я до гирла.

Перелік нерестовищ на Дніпровському водосховищі:

 1. Всі затоки та балки від верхів’я до гирла у межах Запорізької області.
 2. Річка Вільнянка від східного краю с. Михайлівка Вільнянського району Запорізької області до гирла.
 3. 50 – метрова акваторія навколо о. Таволжанський.
 4. Заплава о. ім. Сагайдачного та 100- метрова акваторія навколо острова.

Пошук

Важливо