Недiля, 05 квiтня 2020 року

Вхід на сайт

НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ - ЗАГРОЗА ЖИТТЮ

1Уже тривалий час головною загрозою як для офіційних перевізників, так і для самої системи пасажирських перевезень у цілому залишаються нелегальні перевезення.

Для пасажирів вибір на користь нелегальних перевізників – завжди підвищена небезпека для життя. Нелегальні оператори не сплачують податки, не дотримуються термінів проведення технічних оглядів транспортних засобів, а коли трапляються аварії, пасажирам не варто розраховувати на компенсацію вартості квитків чи відшкодування через отримані травми.

Не виключено, що багато хто просто не знає різниці між легальними і нелегальними перевізниками. Тому перед посадкою в автобус кожному пасажиру варто звернути увагу на наступне:

  • на транспортному засобі немає попереду і збоку трафаретів із вказаними жирним шрифтом початкового і кінцевого пунктів маршруту із зазначенням проміжних зупинок;
  • в салоні відсутня візуальна інформація для пасажирів із вказанням повної юридичної назви перевізника і страхової компанії;
  • посадка/висадка пасажирів здійснюється не у визначених і не обладнаних для цього місцях;
  • водій не здійснює заїзди на автостанції;
  • водій не видає квитки;
  • перевезення пасажирів здійснюється переобладнаними з вантажних транспортними засобами;
  • водій не дотримується заздалегідь встановленого графіку руху, а виїжджає з кінцевих зупинок по мірі наповненості пасажирами транспортного засобу.

Якщо такі моменти мають місце, то це з великою ймовірністю - нелегальний перевізник. А ціною такої поїздки може стати ваше здоров’я чи навіть життя.

Пасажирські автоперевезення повинні здійснюватися виключно суб’єктами підприємницької діяльності при наявності ліцензії, паспортів маршрутів, а також договорів на здійснення зазначеного виду діяльності та при сплаті відповідних податків до бюджетів.

Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт передбачено статтею 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт». За порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 зазначеного Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пошук

Важливо