Середа, 26 лютого 2020 року

Громадськість та влада спільно вирішують нагальні питання

Vidkr Yryad06 лютого в райдержадміністрації відбулось спільне засідання Консультативної ради з питань захисту прав та інтересів ветеранів війни та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та «круглого» столу, яке провела перший заступник голови РДА Л.Калужська.
Учасники заходу розглянули питання щодо організації та проведення в районі заходів в рамках Року учасників бойових дій на території інших держав, а також обговорили урядовий звіт про реалізацію міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд».
У вересні 2011 року Україна приєдналася до міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», підтвердивши, що поділяє основні принципи Партнерства: забезпечення прозорості державного управління, залучення громадськості до формування та реалізації державної політики, протидія корупції та впровадження нових інформаційних технологій. На початку 2012 року у тісній співпраці з громадськістю Кабінет Міністрів України розробив національний план дій з впровадження Ініціативи, який був представлений учасникам конференції Партнерства у м. Бразиліа (Федеративна Республіка Бразилія). План на 80% складається із заходів, запропонованих громадськістю.
У своєму виступі під час засідання перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Калужська підкреслила, що впровадження Ініціативи дозволило реалізувати заходи, важливі для підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності Уряду, а також відмітила значні зусилля керівництва району, спрямовані на розвиток соціального діалогу. З цією метою введено представників громадськості до складу різних консультативно-дорадчих органів при районній державній адміністрації, організаційних комітетів з відзначення державних свят, пам’ятних подій, тощо. До обговорення нормативно-правових актів, концепцій, програм, проектів дій постійно залучаються широкі кола громадськості. Практика реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» у 2012–2013 роках засвідчила спроможність райдержадміністрації своєчасно надавати відповіді на запити на інформацію. Закон не лише сприяв спрощенню доступу до інформації, розпорядником якої є державні органи, а й змусив органи державної влади працювати ще більш відкрито та прозоро. На веб-сайті районної державної адміністрації постійно оновлюється інформація щодо переліку, умов та порядку надання адміністративних послуг. З 1 лютого 2012 року розпочав функціонування Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. За допомогою Реєстру забезпечується проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. У листопаді 2012 року запроваджений механізм звірки переліку осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнені з посад у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики», прийнятого Верховною Радою України 14 травня 2013р., відомості з цього Єдиного державного реєстру з 1 січня 2014 р. будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Мін’юсту. В районі реалізовуються заходи районної програми запобігання і протидії корупції. Відповідні звіти систематично оприлюднюються на сайті районної державної адміністрації.
Голова Михайлівської районної територіальної організації спілки ветеранів Афганістану, член Громадської ради О.Тарасенко відзазначив, що районна влада прислуховується до думки громадськості, що дає можливість спільно вирішувати нагальні питання. Та висловив впевненість, що така робота продовжуватиметься й надалі.

Пошук

Важливо