П`ятниця, 29 травня 2020 року

Вхід на сайт

Онлайн нарада з головами громад Михайлівського району

13.05.2020 голова райдержадміністрації Олексій Тимків разом з керівником апарату райдержадміністрації Анною Старокожко та адміністратором відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та місцевого розвитку райдержадміністрації Ольгою Шпирною провів онлайн нараду з сільськими, селищними головами та начальником Михайлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Іриною Коноваленко з питань організації взаємодії органів місцевого самоврядування з аграріями та пасічниками щодо мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл.

   О.Тимків зазначив, що випадок з масового мору бджіл в смт Пришиб в квітні цього року показав наявні проблеми саме в налагодженні комунікативної роботи аграріїв та пасічників, а також невиконання ними в повному обсязі Закону України «Про бджільництво». Тому сільські та селищні ради в межах своїх повноважень мають допомогти їм в цьому. З метою надання методичної допомоги райдержадміністрацією були направлені на території відповідні пам’ятки сільгоспвиробникам та бджолярам, а по закінченню карантину планується проведення спільного семінару.

Начальник Михайлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Ірина Коноваленко запропонувала провести кустові (по кожній громаді окремо) семінари.

Також голова райдержадміністрації повідомив, що найближчим часом очікуються зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва" в частині надання державної дотації бджолярам.

До речі, по факту в смт Пришиб відкрито кримінальне провадження, здійснено комісійне обстеження пасік, проведено лабораторні аналізи бджіл та ріпаку, готуються матеріали для направлення до суду. Стосовно великої кількості фактів отруєння бджіл (близько 155 бджілосімей), а саме коли йде обробка агропідприємствами полей агрохімікатами, Михайлівська райдержадміністрація звернулася до народного депутата України Павла Мельника щодо посилення відповідальності посадових осіб аграрних підприємств, які не дотримуються Державних санітарних правил застосування пестицидів, агрохімікатів, токсичних хімічних речовин тощо при здійсненні господарської діяльності. Павло Мельник запевнив, що це питання буде в найближчі терміни піднято у Верховній Раді України та максимально сприятиме його найшвидщому розгляду.

Пошук

Важливо