Недiля, 05 липня 2020 року

Вхід на сайт

ПРАЦЮЄМО НАД НАПОВНЕННЯМ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ РАЗОМ

main29 травня голова райдержадміністрації Олексій Тимків взяв участь у позачерговій сесії Михайлівської районної ради. Депутати затвердили зміни до Програми створення і використання місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2015-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23.07.2015 № 3 (зі змінами), продовживши термін її дії на 2020 рік та передбачивши заходи з проведення дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів населених пунктів під час карантинних заходів надзвичайних ситуацій.         Також заслухали звіт районної державної адміністрації щодо виконання районного бюджету за І квартал 2020 року.

А ось питання щодо внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 20.12.2019 №10 «Про районний бюджет на 2020 рік» викликало бурну реакцію з боку депутатів, а саме в частині виділення 185 тис. грн. Михайлівській багатопрофільній лікарні на заробітну плату медпрацівникам на травень. Справа в тому, що зі стартом другого етапу медичної реформи з 01 квітня поточного року в результаті укладання 5 угод (з 25 запропонованих Національною службою здоров’я України) заклад отримав фінансування, яке не покриває потреби. Вже котрий місяць поспіль стає питання загрози виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам лікарні. 

Напередодні сесії, 28 травня, голова райдержадміністрації разом з головою районної ради проводили нараду з сільськими, селищними головами щодо фінансової участі громад в питанні утримання лікарні, адже саме вона надає послуги вторинної медичної допомоги мешканцям всього району. Розглядались варіанти фінансування за кількістю мешканців, за кількістю пролікованих хворих з кожної території, тощо. Кошти з місцевих бюджетів вже виділялись. В лікарні розпочався болісний процес оптимізації (скорочення). Але коштів все одно не вистачає. Тому на нараді було запропоновано громадам протягом найближчого тижня зібрати сесії та розглянути можливість допомогти лікарні фінансово.

Також на районній сесії, під час розгляду цього питання, як один з варіантів вирішення цього та безлічі інших, на які потрібні саме кошти, питань депутати закликали органи влади всіх рівнів активізувати роботу саме по наповненню бюджетів. Дійсно, раніше цими питаннями займалася райдержадміністрація, але в державі триває період реформ, і більшість повноважень отримали вже новостворені ОТГ, в даному випадку – по контролю за наповненістю місцевих бюджетів. До сфери відповідальності райдержадміністрації на даний час належить територія Пришибської селищної ради, яка ще не ввійшла до жодної ОТГ. А наповнення державного бюджету – це пряма функція і обов’язок податкових органів. Але зауваження слушне. І цю роботу треба проводити.

Тому, як завжди, Михайлівська райдержадміністрація буде координатором і вже підготовлено проєкт розпорядження про створення районної робочої групи з обстеження земельних ділянок Михайлівського району, до складу якої включено представників всіх громад, правоохоронних та контролюючих органів.       Робочій групі буде доручено провести роботу, направлену на виявлення фактів використання земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю та виявлення земельних ділянок, які використовуються не за цільовим призначенням; а також провести обстеження та аналіз не наданих в оренду земельних ділянок державної та комунальної власності, земельних ділянок, по яких закінчився термін оренди, щодо виявлення фактів їх незаконного використання. Ця спільна та дуже потрібна справа матиме результат лише завдяки відповідальному небайдужому ставленню всіх її учасників.

«Впевнений, що голови громад активно включаться в цей процес, що дасть в майбутньому фінансову можливість вирішувати нагальні проблеми» -наголосив О.Тимків.

 

Пошук

Важливо