Середа, 26 лютого 2020 року

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Afganistan

15 лютого 2014р. виповнюється 25 років з дня виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, у бойових діях на території якої взяли участь понад 160 тисяч солдатів і офіцерів з України. Життя 3280 наших співвітчизників забрала ця війна. Понад 8 тисяч повернулися пораненими, понад 6 тисяч стали інвалідами.
Президент України Віктор Янукович своїм Указом проголосив 2014 рік в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав. Це рішення Глава держави свідчить про значну увагу Президента до вирішення проблем учасників локальних війн і військових конфліктів.
В Михайлівському районі сьогодні проживає 76 учасників локальних війн, 64 з них – воїни-афганці.
15 лютого у районному центрі відбулись урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. О 12.00 годині біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам розпочався урочистий мітинг, участь у якому взяли: керівництво району, воїни-інтернаціоналісти, їх близькі та рідні, колективи підприємств, організацій, учні шкіл району та ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
Під час мітингу з промовами виступили: представник народного депутата України А. Пшонки Я.Пітоня, голова районної ради М.Фатєєв, Михайлівський селищний голова О.Ракша, військовий комісар Василівсько-Михайлівського ОРВК, підполковник С. Білодід, голова Михайлівської районної територіальної організації Спілки ветеранів Афганістану О. Тарасенко, благочинний Михайлівського району О.Панчак.
Виступаючі побажали воїнам-інтернаціоналістам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та достатку, а також запевнили, що органи влади спільно з РОСВА будуть продовжувати робити все можливе, аби воїни-інтернаціоналісти та їхні сім’ї постійно відчували підтримку.
Постійно опікується проблемами учасників локальних війн й народний депутат України А.Пшонка – в цьому році напередодні 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан він надав всі воїни-афганці отримали від народного депутата матеріальну допомогу. А під час мітингу Я.Пітоня вручив РОСВА подарунок від А.Пшонки – ноутбук.
Також під час мітингу учасникам локальних війн вручено пам’ятні ювілейні медалі «25 років виведення військ з Афганістану» та медаль «За громадянську мужність».
Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам.

Пошук

Важливо