Вiвторок, 11 серпня 2020 року

Вхід на сайт

1 липня відзначають День архітектури України

01Із року в рік в Україні, 1 липня, прийнято відзначати професійне свято всіх архітекторів і любителів архітектурного мистецтва країни – День архітектури України.

Статус офіційного свята України День архітектури набув в 1995 році, після того, як розпався Радянський Союз, Указом Президента України Леоніда Кучми № 456/95 від 17.06.1995. День архітектури України був заснований для того, щоб надати підтримку містобудівникам і архітектора, їх творчим об’єднанням, робітникам місцевих організацій архітектури і містобудування, проектним установам. Свято було приурочено до щорічного Всеукраїнського дня архітектури, що відзначається 1 липня. Що ж до Всесвітнього дня архітектури, то його заснував Міжнародний союз архітекторів, який був створений майже одразу після Другої світової війни. Адже в цей час так гостро стояло питання про підйом міст і пам’ятників з попелу і післявоєнних розвалин.

Проте, в 1996 році на 20- тій Генеральній асамблеї ООН в Барселоні прийняли рішення про те, щоб приурочити Всесвітній день архітектури до Міжнародного дня житла, який традиційно відзначають у жовтні, в перший понеділок місяця. Тепер у архітекторів і цінителів високої архітектури України є цілих два професійних свята в році і два прекрасні приводи їх відзначати.

Тому, з нагоди Дня архітектури України, вітаємо начальника відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та місцевого розвитку Михайлівської РДА Олександра Боржинського зі святом та бажаємо здоров'я, наснаги, добробуту, упевненості у майбутньому, активної та плідної творчості, довголіття.

Пошук

Важливо