Вiвторок, 29 вересня 2020 року

Вхід на сайт

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

mainУказом Президента України Володимира Олександровича Зеленського від 23.08.2019 №621 в Україні встановлено День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відзначається щорічно 29 серпня.

Ця дата була обрана, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

У ті серпневі дні під Іловайськом на Донеччині тривало жорстоке протистояння: українські вояки потрапили в оточення, були тривалі перемови про організований відступ, і під час виходу так званим «зеленим коридором» були цинічно розстріляні з артилерії.

В тих боях загинув і наш земляк, уродженець с. Любимівки Прохоров Микола Олександрович. Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

           Нажаль, список загиблих за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України по нашому району згодом доповнився ще двома прізвищами - Федан Валерій Олександрович з с. Любимівки (загинув 11 серпня 2017 р., підірвавшись на міні з «розтяжкою» в районі м. Авдіївка) та Бурданов Олександр Олександрович з смт Пришиб (загинув 14 лютого 2018 р. під час несення служби в районі с. Широкине, Волноваський район, Донецька область).

Їх імена занесені до Книги пам’яті полеглих за Україну.

Голова райдержадміністрації Олексій Тимків разом з сільським та селищним головами В.Копейченко та В.Величком, районним військовим комісаром А.Савенком вшанували пам'ять загиблих військовослужбовців ЗСУ. Після покладання квітів на могили хлопців посадовці провідали рідних та близьких загиблих воїнів, а військовий комісар передав сім'ям загиблих портрети намальовані призовником Михайлівського райвіськомату.

Ми з сумом і скорботою згадуємо про ті події, висловлюємо співчуття рідним загиблих. Ми не забули про їх подвиг! Світла та вічна пам’ять!

Пошук

Важливо