Середа, 26 лютого 2020 року

Реалізація в регіонах завдань Президента України щодо вшанування та державної підтримки ветеранів війни

VPVuhovannya18 лютого в рамках обговорення соціальних ініціатив Президента України В.Януковича заступник голови РДА О.Денисенкo провів нараду з директорами загальноосвітніх навчальних закладів району, одним із питань якої було:  «Реалізація в регіонах завдань Президента України щодо вшанування та державної підтримки ветеранів війни, нинішніх захисників Вітчизни, а також патріотичного виховання підростаючого покоління (у контексті відзначення Дня захисника Вітчизни та виконання Указу Президента України від 19.10.2012 №604 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років»)».
Під час обговорення даного питання він зазначив, що за даними соціологічних досліджень рівень патріотизму української молоді є недостатньо високим. У частини школярів можна відмітити прагнення до виїзду за кордон (зокрема 40 % молодих українців не хотіли б проживати в Україні).
У цих умовах постає необхідність розв'язання на державному рівні найгостріших проблем, пов'язаних із вихованням патріотизму та формування національної свідомості у підростаючого покоління. Тому особливу увагу потрібно приділяти саме молоді.
Указом Президента України від 25 червня 2013 року № 344 затверджено Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.
Серед основних завдань Національної стратегії є побудова ефективної системи національного виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка молоді до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання молодого покоління у дусі патріотичного обов’язку та завдань національно-патріотичного виховання молоді, поваги до військової служби  та готовності до захисту Батьківщини, повазі до чинного законодавства та засад демократичної, правової держави.
В ході наради виступила головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту РДА О.Сушко, повідомивши, що  відділом освіти, молоді та спорту Михайлівської райдержадміністрації, закладами освіти району впроваджуються цільові програми державного рівня, обласні та районні програми виховного спрямування. Так на виконання рішення Запорізької обласної ради від 24.11.11 № 10 «Про обласну програму патріотичного виховання молоді на 2012 – 2016 роки» розроблено та затверджено відповідні заходи з даної тематики.       
          У школах району традиційно проводяться заходи щодо відзначення Дня українського козацтва, Дня партизанської слави, Дня Збройних Сил України, Дня Перемоги, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тощо.   Школи беруть активну участь у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях, оглядах, фестивалях, конкурсах газетних видань «Молодіжний акцент» та юних журналістів «Нащадки переможців», всеукраїнському конкурсі патріотичної пісні «Спадщина».      
          Указом Президента України «Про заходи у зв’язку   з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» передбачено проведення низки заходів із патріотичного виховання молоді, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу й ветеранів Великої Вітчизняної війни.  Навчальні заклади району беруть активну участь у проведенні акцій «Пам'ять», «Милосердя», «Світанок», «Засвіти свічку». Опікуються ветеранами, інвалідами війни, одинокими людьми похилого віку за місцем проживання. Упорядковують меморіали, алеї Слави, пам’ятники та місця масового поховання загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни. Проводять спільні зустрічі з районною Радою ветеранів.
               Ефективними методами й формами організації патріотичного виховання у школах району є організація і проведення екскурсій   до історичних пам'яток, визначних місць району, області, України. А Любимівська ЗОШ І-ІІІ ст. практикує велопробіги місцями Бойової Слави району.     
                Протягом останніх трьох років у районі функціонувало сім гуртків патріотичного спрямування на базі п’яти шкіл. Центрами формування патріотизму учнів стали шкільні музеї, кімнати Бойової Слави та експозиції, які створені на базі навчальних закладів району. Заслуговує на увагу позитивний досвід роботи музею ім. В. Гнідого Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, етнографічного музею «Берегиня» та кімнати Бойової Слави Михайлівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія», кімнати Трудової слави ім. Героя України С.К. Скребка,  краєзнавчого музею Бурчацької СШ І-ІІІ ст. «Джерело». На базі Михайлівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія» працює клуб патріотичного виховання «Пошук», керівник Данилюк С.З. 
             Міністерством освіти і науки України спільно із Міністерством оборони України затверджено спільний план заходів щодо виховання патріотично свідомої молоді, зокрема, використовувати ефективні засоби взаємодії з підростаючим поколінням задля шанування ними військової історії та підняття престижу Збройних сил і військової служби. У школах району забезпечується організація спільної військово-патріотичної роботи шкіл району з Михайлівською райдержадміністрацією та Василівсько- Михайлівським військкоматом під час урочистих проводів юнаків до лав Збройних Сил України. У 2013 році на базі Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 було організовано та проведено ІІ (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця». Учні залучаються до занять фізкультури і спорту, відвідують спортивні гуртки та секції, є активними  учасниками районного, зонального, обласного етапів учнівської  спартакіади, Всеукраїнського фізкультурно–патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт»   та Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей  та юнацтва «Олімпійське лелеченя».   Протягом грудня 2013 року та січня-лютого 2014 року в закладах освіти були проведені заходи, присвячені Дню Збройних Сил України, 25-й річниці виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та Дню захисника Вітчизни. 
 
         9 березня  2014 року виповнюється 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, видатного українського письменника, художника, громадського діяча,  філософа, етнографа,  історика. У загальноосвітніх навчальних закладах освіти проводяться заходи з нагоди цієї знаменної дати.
          Для забезпечення змістовного дозвілля, патріотичного виховання, формування почуттів любові до України, поваги до народних традицій, національних цінностей українського народу, зміцнення духовного і фізичного здоров’я дітей, їх активного та доступного відпочинку в школах району створено органи учнівського самоврядування.
 
      З метою підвищення рівня науково-теоретичної підготовки, педагогічної майстерності, розвитку творчого потенціалу вчителів у районі створено творчу групу з питань патріотичного виховання учнів, «Лабораторію невирішених питань для класних керівників», шкільні методичні об’єднання класних керівників. На засіданнях обговорюються актуальні питання виховання, вивчається кращий досвід класних керівників, аналізуються виховні заходи, результати участі учнів   у шкільних та позакласних заходах.
Підводячи підсумки наради, заступник голови РДА О.Денисенко підкреслив, що завдання школи - донести до свідомості кожного, що зберігаючи славні традиції роду, країни, шануючи подвиги попередніх поколінь, ми збережемо майбутнє нашого народу.
 

Пошук

Важливо