П`ятниця, 30 жовтня 2020 року

Вхід на сайт

ПИТАННЯ МЕДИКІВ МИХАЙЛІВЩИНИ ВИРІШУЄМО РАЗОМ З НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ П.В. МЕЛЬНИКОМ

05 серпня з робочим візитом в Михайлівському районі побував народний депутат України П. Мельник. Голова райдержадміністрації О.Тимків разом з народним депутатом відвідали КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня», де взяли участь у засіданні активу лікарні. Директори КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» отримали сертифікати на суму 180 та 120 тис. грн. на придбання важливого медичного обладнання в умовах пандемії  COVID-19 від народного депутата України.

Як відзначив О.Тимків,  закупівля нового медичного обладнання, що не здійснювалося дуже довго,  – це завжди покращення якості надання медичних послуг населенню.

На засіданні були обговорені проблемні питання лікарні, надійшло багато питань до народного депутата про медичну реформу та можливі перспективи для закладу.

         Після спільної наради  з директором КНП Михайлівський центр ПМСД Михайлівської селищної ради Запорізької області  С.Лукашенком та директором КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня»  Михайлівської районної ради Запорізької області  І. Гайдаржі  було направлено звернення до народного депутата України П. Мельника, де керівники закладів  висвітлили таку гостру проблему як недостатнє фінансування вторинної ланки медичної допомоги.

        Вирішення цієї проблеми Павло Мельник зразу взяв на контроль та спрямував депутатські запити, що оголосили на пленарному засіданні Верховної Ради України.

         На теперішній час у об`єднаних територіальних громад району у зв’язку  з пандемією COVID-19 відсутній фінансовий ресурс та відповідний програмний захист для вирішення в повному обсязі даного питання. Особливо критично це питання виникне під час опалювального сезону наприкінці 2020 року, разом з іншими комунальними платежами.

        Так, за підрахунками спеціалістів,  потреба лікарні у фінансуванні теплопостачання КНП "Михайлівська БЛ МРР ЗО" складає 1 057 тис. грн., електропостачання - 319 тис. грн., водопостачання та водовідведення - 150 тис. грн. Загалом потреба по сплаті за комунальні послуги до кінця року складає -    1 526 тис. грн. 

Також особливо гострим залишається питанням з забезпечення хворих інсуліном. За сприяння народного депутата П. Мельника Михайлівський район отримав додаткове фінансування на інсулін в розмірі 605176 грн. для хворих на цукровий та нецукровий діабет, тобто забезпеченість становить 72% від загальної потреби. 

         Затверджений кошторис дозволяє покрити потреби по вересень місяць включно. Для того щоб забезпечити хворих до кінця 2020 року необхідно додатково 366 тис грн. 

         Щоб вирішити це питання сільськими та селищними радами були виділені кошти: Роздольська ОТГ - 25 тис,  Плодородненська ОТГ  - 30 тис., Михайлівська ОТГ- 102 тис. 150 грн., а також 21 тис. грн. виділено з  районного бюджету. Завдяки чому питання забезпечення інсуліном було вирішено частково, тобто  до 30 вересня включно.

        Народним депутатом України П. Мельником також спрямовано депутатський запит Міністру охорони здоров’я України М.Степанову щодо недостатнього фінансування вторинної ланки медичної допомоги у Михайлівському районі Запорізької області, зокрема для забезпечення у 2020 році у повному обсязі хворих на цукровий та нецукровий діабет необхідними ліками.

16 вересня 2020 року Народний депутат України П. Мельник  виступив із вищезазначених питань на Пленарному засіданні Верховної Ради України та закликав Міністерство охорони здоров’я України здійснити втручання у ситуацію, яка склалася в Михайлівському районі.

Впевнені, що зазначені проблеми будуть вирішені у найближчий час.

 

Пошук

Важливо