Середа, 27 сiчня 2021 року

Вхід на сайт

Відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Торгівля людьми означає здійснювання з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.За оцінками ООН, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей. За даними Міжнародної організації з міграції в Україні зростає кількість жертв трудової експлуатації. Випадки торгівлі дітьми складають понад 10% загальної кількості випадків, і цей відсоток постійно збільшується. Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

І сьогодні це тенденція – зростання частки торгівлі людьми саме з метою примусової праці.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності уряду України у сфері захисту прав людини.

З метою привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми протидії торгівлі людьми та з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми проведені інформаційно-просвітницькі заходи.

Враховуючи карантинні обмеження, традиційна масова акція «Людина – не товар!», присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми, цього року не проводилась.

Проте, до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми проведена тематична акція «Торгівля людьми: це може трапитись з кожним».

В рамках інформаційної кампанії управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації спільно із суб’єктами Національного механізму взаємодії проведено інформаційно - просвітницькі заходи: «Були у рабстві? Звернись! Отримай допомогу!», надано консультації щодо встановлення статусу постраждалого від торгівлі людьми.

Також на території Михайлівського району оновлюються інформаційно-просвітницькі матеріали в постійно діючих інформаційних куточках (бібліотеках, будинках культури, закладах освіти та ін.) з питань запобігання торгівлі людьми та за наявності можливостей заплановано проведення онлайн - засідання за круглим столом для суб’єктів, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

Водночас масштаби та обсяги работоргівлі в нашій країні продовжують залишатись загрозливими. Наша країна плідно працює у сфері запобігання торгівлі людьми. Але ми самі повинні бути уважними та обережними.

Відповідно до чинного законодавства особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Нагадуємо, що більш детальну інформацію про ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми,порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, можна отримати, звернувшись до управління праці та соціального захисту населення Михайлівської районної державної адміністрації Запорізької області за адресою:  вул. Шкільна, 230, смтМихайлівка, Михайлівський район, Запорізька область, 72002.

Пошук

Важливо