Понедiлок, 17 лютого 2020 року

В районі триває обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України»

foto1Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, прийнятого на засіданні КМУ 17.04.2014 «Про організацію проведення обговорення положень до Конституції України щодо децентралізації державної влади» Робочою групою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України». З метою забезпечення широкого діалогу з громадськістю та врахування думки мешканців всіх територій, в Україні проводяться різноманітні публічні заходи з обговорення змін, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади.
В нашому районі до обговорення проекту змін до Конституції України активно включилися представники органів місцевого самоврядування, трудові колективи, політичні партії, громадські організації та Громадська рада при райдержадміністрації. Так, основні положення вищезазначеного законопроекту проаналізовано під час семінару-наради для сільських та селищних голів, зборах трудових колективів підприємств та організацій району, засіданнях «круглого» столу та Громадської ради, тощо. До процесу обговорення долучилися й депутати місцевих рад – запропоновані зміни активно обговорюють під час засідань сесій, проводиться анкетування сільських та селищних голів, депутатів рад.
18 червня в Михайлівському районі перебував начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації О.Зубченко, який взяв участь в ряді заходів: зборах активу району, спільному засіданні Громадської ради при РДА та «круглого» столу з представниками політичних партій , а також зустрічі з трудовими колективами ТМО району і центру первинної медико-санітарної допомоги. Під час заходів О.Зубченко ознайомив присутніх з основними положеннями проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», зазначивши, що думка кожного громадянина є дуже важливою, пропозиції та критичні зауваження від громадськості узагальнюються та опрацьовуються робочими групами, після чого направляються до КМУ. Він пояснив, що суть децентралізації влади – максимально передати на місця повноваження і фінансові інструменти для реалізації цих повноважень, розширення можливостей і збільшення ресурсів громад – села, селища, міста. Зокрема, пропонується передати на рівень громад базовий рівень всіх компетенцій, а саме – місцевий економічний розвиток, розвиток і утримання місцевої інфраструктури, планування розвитку територій громад, питання забудови територій, благоустрій, соціальна допомога, дошкільна, середня та позашкільна освіта, муніципальна міліція, яку планують створити, пасажирські перевезення та ін. В контексті реформи мова йде і про ліквідацію державних адміністрацій у тому вигляді, в якому вони є зараз, – ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації будуть здійснювати контрольні і наглядові функції: контроль за дотриманням законів України на територіях, координацію діяльності територіальних органів виконавчої влади, тощо.
Під час спільного засідання Громадської ради при РДА та «круглого» столу О.Зубченко також поспілкувався з представниками громадськості про важливість їхньої участі у суспільно-політичному житті району, формуванні та реалізації державної політики на місцях, обговоренні проектів нормативно-правових актів.
В ході публічних заходів їхні учасники мали змогу внести пропозиції щодо змін до Конституції України та задати питання, на які отримали відповіді від О.Зубченка, першого заступника голови райдержадміністрації Л.Калужської та голови районної ради С.Передерія. Здебільшого пропозиції стосувались зменшення кількості депутатів Верховної ради, мораторію на внесення змін до Конституції України після прийняття її в новій редакції, наділення районних та обласних рад тільки делегованими їм сільськими та селищними радами функціями, порядку призначення голів виконавчих комітетів місцевих рад.
Нагадуємо, що обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», продовжується. Зауваження та пропозиції приймаються в райдержадміністрації та районній раді, у тому числі – електронною поштою (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
foto2foto3foto4foto5

Пошук

Важливо