- Головна
- Керівництво райдержадміністрації
- Структурні підрозділи
- Основні завдання
- Новини
- Нормативно-правова база
- Звернення громадян
- Порядок оскарження рішення райдержадміністрації
- Запобігання і протидія корупції
- Регуляторна політика
- Очищення влади
- Житлові субсидії
- Стратегія державної кадрової політики
- Захист прав споживачів
- ОСББ
- Громадська рада
- Засідання колегії РДА
- Оголошення
- Підприємництво
- Звіт про виконання районного бюджету
- Публічна інформація
- Конкурси та вакансії
Вхід на сайт
Центр первинної медико-санітарної допомоги
Комунальний заклад охорони здоров’я «Михайлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Михайлівської районної ради Запорізької області створений з 1 січня 2014 року. Це - первинна ланка надання медичної допомоги населенню Михайлівського району.
Рішенням Михайлівської районної ради від 15 березня 2018 року за № 14 Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Михайлівської районної ради Запорізької області реорганізовано шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Михайлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Михайлівської районної ради запорізької області.
Заклад об’єднує 14 амбулаторій сімейного лікаря, які розташовані в населених пунктах району, чисельність населення в яких понад 1000 осіб та 4 фельдшерських пункти у селах Молодіжне, Братське, Нововолодимирівка, Зразкове.
Центр керується Статутом, який затверджено рішенням районної ради від 21.06.2018р та зареєстровано в управлінні Державної реєстрації, довідка про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств, організацій України, ліцензія затверджена наказом МОЗ України від 27.06.2018р за № 1223 на право здійснення діяльності відповідно до профілю та завдань, а також документи, що підтверджують право користування приміщеннями та обладнанням, необхідним для надання медичної допомоги.
В серпні 2018 року підписаний договір з Національною службою здоров’я України.
В Центрі забезпечується дотримання процедури одержання інформованої згоди пацієнтів. В амбулаторних картах, які на 85% повернуті до реєстратур, містяться інформовані добровільні згоди на обробку персональних даних, інформовані добровільні згоди на проведення діагностики, лікування та на проведення операцій та знеболювання, а також інформовані згоди, надані одним із батьків або іншим представником дитини на проведення щеплень або туберкулінодіагностики.
Визначений Порядок взаємодії структурних підрозділів Центру з іншими медичними закладами, перелік показань та порядок скерування пацієнтів до закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги.
З грудня 2017 року було відкрито відділення невідкладної допомоги при Центрі ПМСД, яке забезпечує надання невідкладної лікарської допомоги населенню району цілодобово ( в робочі, в святкові та вихідні дні).
Всі амбулаторії підключені до Інтернет мережі (за виключенням Мар’янівської – відсутні технологічні можливості).
Керівний склад Центру відповідає професійним вимогам щодо наявності кваліфікаційних категорій, має посвідчення про проходження курсів з організації і управління охороною здоров’я.
Штат працівників – 132, з них: сімейних лікарів - 20, середнього медичного персоналу - 50, молодшого медичного персоналу - 23, адміністративно-господарчий персонал - 33.
Очолює установу Лукашенко Сергій Іванович. Освіта - вища, 1983 - Дніпропетровський державний медичний інститут за спеціальністю «Стоматологія», кваліфікація «Лікар-стоматолог». Досвід роботи на керівних посадах понад 30 років.
В 2016 році Центр отримав І акредитаційну категорію.
Центр первинної медико-санітарної допомоги має добру репутацію в області і країні, а тому саме він став учасником Проекту Світового банку
«Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».
На сьогоднішній день планується запровадження ведення електронної історії хвороби, що дозволить увійти у єдиний медичний простір з метою максимального наближення медичної допомоги хворій людині незалежно від її пересувань по країні.
Створено офіційний сайт установи, де розміщується інформація щодо графіку роботи лікарів, санітарно-освітньої пропаганди для пацієнтів, наявність медикаментів та вакцин у закладі.
Юридична адреса закладу: 72002, смт Михайлівка, вул. Пушкіна, буд.95. Тел/факс: (06132)22570.
Територіальне медичне об'єднання
До складу закладів охорони здоров’я входить Територіальне медичне об’єднання Михайлівського району з структурними підрозділами – поліклінічним, хірургічним, інфекційним, терапевтичним, пологовим, неврологічно-дитячим відділеннями, відділенням невідкладної екстреної медичної допомоги.
Після реформування швидкої та екстреної медичної допомоги Михайлівське відділення швидкої медичної допомоги входить складу Василівського відділення екстреної медичної допомоги, яке входить до обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Запорізької обласної ради.
За 9 місяців 2018 року фінансування закладів охорони здоров’я Михайлівського району склало 25636973 грн.
Крім того, залучено 1842718 грн. позабюджетних коштів, в тому числі надходили благодійні внески у вигляді медикаментів, паливо-мастильних матеріалів, інвентарю, медичного обладнання, продуктів харчування тощо.
Для забезпечення доступності клініко-діагностичного обстеження хворих на базі амбулаторій продовжив свою роботу підрозділ клініко-діагностичної лабораторії ТМО Михайлівського району в с. Любимівка.
За 9 місяців 2018 року до лікарів району звернулось 152410 пацієнтів, з них: з приводу профілактичних оглядів – 69349 – 45,5 % (в 2017 році – 43,4 %), по захворюванням – 83061 – 54,5 %. Середній рівень відвідувань на одного жителя 5,5.
У 2016 році проведено оптимізацію ліжкового фонду ТМО. На даний час кількість ліжок складає 121. Відокремлене від хірургічного відділення терапевтичне відділення на 30 ліжок.
З метою виконання програм «Онкологія», «Репродуктивне здоров’я» та інш. забезпечується здійснення заходів профілактики онкологічної патології, впроваджено скринінгові програми раннього виявлення гінекологічних захворювань, ускладнень вагітності. Проводяться заходи щодо розширення профілактичних, лікувально-діагностичних та реабілітаційних технологій, спрямованих на оздоровлення жінок. Впроваджено довгостроковий моніторинг здоров’я жінок групи підвищеного ризику.
Забезпечується проведення обов’язкових періодичних профілактичних оглядів працюючого населення. Впроваджені стандарти діагностики, лікування та реабілітації онкологічних хворих.
Створено реєстри хворих на інфаркт міокарда, цукровий діабет, гіпертонічну хворобу. Згідно з даними реєстру зареєстровано 5044 хворих на гіпертонічну хворобу, в тому числі в сільській місцевості 2370; 896 хворих на цукровий діабет. Протягом 9 місяців 2018 року всьому дорослому населенню району проводилось вимірювання артеріального тиску (21805 особам, що складає 94,5 %).
Розроблені заходи по недопущенню материнської та зниженню малюкової смертності, попередженню інвалідності та загальної смертності населення. Рівень малюкової смертності за 9 місяців 2018 року складає 7,46 %о.
Протягом 2018 року вжито комплекс заходів, спрямованих на зупинення поширення епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в рамках реалізації відповідних проектів програм, а також поліпшення діагностики та лікування онкологічних хворих. У той же час ситуація щодо захворювань на ці хвороби залишається складною.
Рівень захворюваності на туберкульоз виріс у порівнянні з 2017 роком з 30,7 на 100 тис. населення до 38,5. Епідемічна ситуація з ВІЛ/СНІДу у Михайлівському районі залишається напруженою, але рівень захворюваності (первинної) на ВІЛ-інфекцію в 2017 році складав 51,7 на 100 тис. населення, в 2018 році 24,5. Показник поширеності ВІЛ-інфекції складає 329,0 випадків (в 2017 р. – 376,0 випадків) на 100 тис. населення. В 2018 році зареєстровано 7 нових випадків ВІЛ-інфікованих ( в 2017 році – 15). Станом 10.10.2018 р. на обліку знаходяться 94 осіб в тому числі 4 дитини з ВІЛ-інфекцією.
Ситуація з онкологічною захворюваністю в районі залишається складною. В 2018 році виявлено 55 хворих з онкологічною патологією різної локалізації, в 2017 році – 74. Серед усіх онкологічних хворих 27 % особи працездатного віку. Смертність на онкологічні захворювання зменшилась з 20,4 до 19,9 на 10 тис. мешканців. Всього на диспансерному обліку в районі знаходиться 686 онкологічних хворих.
Проводиться моніторинг на захворювання крові в тому числі на злоякісні, впроваджено сучасні стандартні схеми діагностики та лікування.
Забезпечено 100% охоплення диспансерним наглядом хворих на цукровий діабет. Протягом року виявлено 78 пацієнтів з цукровим діабетом вперше. Всього на диспансерному обліку знаходиться 872 особи, у тому числі 2 дитини. Всі хворі забезпечені необхідними медичними препаратами та глюкометрами.
З метою поліпшення медичного обслуговування сільського населення та організації праці медичних працівників закладів ТМО і ПМСД в їх роботі впроваджені інформаційні технології.
В травні 2018 року ТМО Михайлівського району пройшло акредитацію на підтвердження І атестаційної категорії.
Для оновлення та модернізації матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я залучались кошти усіх джерел фінансування.
Проведений ремонт харчоблоку, кабінету «Довіра», частково хірургічного відділення, кабінету невропатолога.
Для покращення роботи кабінету «Довіра», кабінету ендокринолога, а також інформаційно-аналітичного відділу ТМО Михайлівського району придбані 4 комп’ютери.
Проведений тендер по заміні вікон головного корпусу.
Пошук
- Символи району
- Інформація про район
- Виконання доходної частини бюджету районною, сільськими та селищними радами Михайлівського району
- Консультації Міністерства юстиції України
- Захистимо наш край від диверсантів та терористів!
- Виставки архівних документів
- Кадрові документи ліквідованих підприємств
- Українська весна 1918 року
- Символіка України
- Генеральні плани населених пунктів
- Реєстр містобудівних умов та обмежень
- Я маю право!
- Протидія домашньому насильству
- Загальна інформація
- Нормативно-правова база щодо запобігання та протидії домашньому насильству
- Мережа спеціалізованих закладів, установ та організацій, що працюють у сфері попередження насильства в сім’ї у Запорізькій області
- Персонально-відповідальні особи за прПерсонально-відповідальні особи за протидію домашньому насильствуотидію домашньому насильству
- Події
- Плани зонування Михайлівського району
- Міністерство Юстиції інформує
- Детальні плани територій
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Місцева схема єкологічної мережі Михайлівського району Запорізької області
- Протидія торгівлі людьми