Субота, 04 грудня 2021 року

Вхід на сайт

Небезпека торгівлі на стихійних ринках

Проблема стихійної торгівлі залишається не вирішеною. Заходи по ліквідації місць стихійної торгівлі є неефективними не лише через соціально-економічне становище в країні, а й через те, що деякі мешканці району надають перевагу продуктам харчування невідомого походження, які реалізують із землі на вулицях. Нажаль, покупці не замислюються про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як транспортувались. Не лякає наших людей і бруд, щолетить на продукти з вулиці, від машин та з-підніг перехожих.

При цьому, всім необхідно пам’ятати, що харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення. Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільшнебезпечними є молоко та молочні продукти.

Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами - прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завждиретельномиють).

При епідеміологічномурозслідуваннівипадківкишковихінфекційхворі часто вказують, щосамехарчовіпродукти, якіпридбані на вулиці, стали можливою причиною їххвороби. В результаті на лікуваннявитрачаєтьсянабагатобільше грошей, ніжвдалосязекономити, купуючипродукти у невстановленихмісцях.

Споживачіповиннірозуміти, щопридбаний у невстановленомумісці товар у випадковоїлюдини, в умовах, які не відповідаютьсанітарним нормам йогозберігання, у будь-який момент можеобернутися великим лихом для покупця та йогородини. Єдинийправильнийспосібборотьби – не купуватихарчовіпродукти й іншітовари в місцяхстихійноїторгівлі. Ми пропонуємоусім любителям торгівлі на вулицях перейти до павільйонів. Місцьвистачаєусім. Але люди не хочутьйти до павільйонів, бодумають, що там не маєпокупців. Але ж вулиці – це не місце для торгівлі.

Тільки купуючи продукцію в місцях, де є контроль за якістю, покупець може бути спокійним. Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання та здійснюється контроль за якістю продукції, але «стихійникам» на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження.

Аби убезпечити мешканців Михайлівського району від ризику купити небезпечний продукт, Михайлівська райдержадміністрація тісно співпрацює з правоохоронцями в напрямку ліквідації стихійної торгівлі. До співпраці залучаються працівники Держпродспоживслужби.

Тож, шановні мешканці, купуючи у «стихійних» продавців харчові продукти, пам’ятайте про ризик, на який ви наражаєте себе і свою родину.

Відділ економічного розвитку і торгівлі

Михайлівської райдержадміністрації

Пошук

Важливо