Вiвторок, 26 жовтня 2021 року

Вхід на сайт

Запоріжці вчилися боротися з гендерно обумовленим насильством

За ініціативи коаліції «Запоріжжя 1325», що об’єднує п’ятнадцять жіночих громадських організацій, відбувся триденний тренінг, присвячений протидії гендерно обумовленому насильству в українському суспільстві.

До дискусії долучилися начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, представники Національної та патрульної поліції, центрів соціальних служб, військовослужбовці Збройних Сил України та Національної гвардії України, фахівці-психологи.

Експертка Олена Суслова розповіла, що за підтримки Українського жіночого фонду та Європейського Союзу у п’яти областях реалізується проект «Рівність заради безпеки». Його мета – допомогти владі у розробці, реалізації та моніторингу Національного плану з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Відповідний документ реалізується і в нашому регіоні. Однією з форм його впровадження стала організація восьми медичних клінік «Дружніх, до молоді», що працюють у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Пологах. На умовах анонімності юнаки та дівчата можуть тут пройти безкоштовні обстеження, отримати консультації та поради.

Основною темою тренінгу став комплексний підхід до безпеки в умовах російської агресії проти України, соціальна та психологічна підтримка жінок-переселенок, які зазнали насильства на тимчасово окупованих територіях. Своїм досвідом поділилися представниці Мелітополя, де минулого тижня відкрився кризовий центр «Фіалка». Тут можуть перебувати до десяти жінок, яких скривдили у родині. В установі працює четверо співробітників, зарплату яким платить місцевий бюджет. Учасники зустрічі також говорили про створення безпечного середовища для дітей, запобігання нещасних випадків у школі, навчання хлопчиків та дівчат поводженню з вибухонебезпечними предметами.

Учасники тренінгу домовилися про координацію зусиль у ході реалізації регіонального плану 1325, спільне проведення інформаційно-просвітницьких кампаній у різних сферах, сприяння навчанню посадовців та журналістів з гендерних питань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА

Пошук

Важливо