Вiвторок, 26 жовтня 2021 року

Вхід на сайт

Круглий стіл з питань запобігання та протидії домашньому насильству

Насильство в сім'ї – болюча тема для нашого суспільства. Одним з напрямів роботи управління соціального захисту населення Михайлівської районної державної адміністрації є протидія та запобігання різним проявам насильства, допомога жертвам домашнього насильства, а також проведення різних заходів.

Попередження насильства в сім’ї актуальне не тільки на загальнодержавному рівні, але й на місцевому рівні для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від насильства мали б доступ до якісних послуг, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

10.06.2019 року при першому заступнику голови Михайлівської районної державної адміністрації проведено круглий стіл з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

У засіданні взяли участь відповідальні структурні підрозділи з даного питання. Учасники засідання круглого столу обговорили:

- повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству;

- співпраця з органами місцевого самоврядування з метою ефективного реагування на факти здійснення домашнього насильства в сім'ї;

- можливість створення в районі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства

Внаслідок обговорення учасники круглого столу розглянули повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, механізм взаємодії, кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства у 2018, протягом І півріччя 2019 року, їх тяжкість, наявність заяв про надання постраждалій особі місця безпечного цілодобового перебування, можливість забезпечення вимог Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Підсумовуючи обговорення, учасники круглого столу дійшли закономірного висновку, що ефективна співпраця між суб’єктами взаємодії, відповідальними за запобігання та протидію домашньому насильству– неодмінна та обов’язкова, оскільки явище насилля загрожує психологічному, моральномута економічному здоров’ю людей, висловили своє бачення щодо ефективної співпраці на районному рівні. Тому, у подальшому необхідно проводити спільні заходи з даної тематики, значно активізувати роботу суб’єктів взаємодії з даного напрямку роботи, а саме: правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, закладів системи освіти, служби у справах дітей, сільських, селищних рад (ОТГ), центру надання соціальних послуг, центру надання безоплатної правової допомоги.

Управління соціального захисту Михайлівської районної державної адміністрації

Пошук

Важливо