Вiвторок, 26 жовтня 2021 року

Вхід на сайт

До відома отримувачів субсидії

Управління соціального захисту населення повідомляє, що постановою КМУ від 27.04.2018 р. № 329 ( набрання чинності 01.05.2018) затвердженно нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидій на наступний ( неопалювальний ) період лише на підставі нових заяв і декларацій слідуючим категоріям осіб:

 • внутрішньо переміщені особи;
 • особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
 • особи, які є орендарями житлових приміщень ( будинків);
 • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні ( будинку ), але фактично в ньому не проживають;
 • особи в яких відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року;
 • особи в сім’ях яких є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати.
 • Пунктом 6 Положення визначено випадки, коли субсидія
 •  непризначається, якщо:
 • загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир і 200 кв. метрів для індивідуального будинку;
 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років ( крім мопеда);
 • у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються дохи для призначення житлової субсидії за інформацією Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи ( не працюють, працюють без оформлення, знаходяться на обліку в центрі зайнятості, як безробітний без оплати ) або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не єдиного внеску на   загальнообов’язкове державне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний;
 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру ( будинок ), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;
 • у члена домогосподарства або у члена сім'ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були нульовими і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний ( до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно). Таким чином, призначення здійснюється двічі на рік.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Громадяни, які мають згідно діючого законодавства право на пільгу можуть звернутися за її призначенням, а особливо коли їм відмовлено у наданні субсидії.

Зміни до соціальних нормативів.

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючи коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв.м. для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Вказані зміни значно ускладнюють роботу по призначенню субсидії і суттєво зменшать кількість громадян які матимуть право на її отримання.

Враховуючи всі обставини звертаємось до жителів району з порозумінням поставитись до проблем, які виникли при призначенні субсидії і спільно з працівниками управління, виконкомами сільських, селищних рад, ОТГ, зробити  все можливе щоб громадяни мали змогу максимально отримати субсидію згідно діючого законодавства з урахуванням змін, які відбулися.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном «гарячої лінії» управління соціального захисту населення  2-19-45.

Пошук

Важливо