Субота, 04 грудня 2021 року

Вхід на сайт

Хід реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича обговорили під час оперативної наради при голові РДА

14 жовтня голова райдержадміністрації Сергій Передерій провів оперативну нараду за участю заступників голови РДА, начальників структурних підрозділів РДА, керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади та інших. Основним питанням, розглянутим під час наради, було про взаємодію всіх зацікавлених служб району з реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Януковича щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки. З даного питання заслухано інформацію керівників відповідних служб району.

Олена Денисенко доповіла про роботу соціальних фахівців районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які з липня минулого року працюють на територіях всіх сільських та селищних рад району. На сьогоднішній день під соціальним супроводом фахівців знаходиться 128 сімей, які з різних причин опинились у складних життєвих обставинах. Всього на облік поставлено 373 сім’ї. За 9 місяців 2013 року проінспектовано 941 сім’ю та надано різні види соціальної допомоги: психологічної, матеріальної, консультативної, тощо.

Наталія Шишкова зазначила, що завдяки проведеним спільним заходам кримінальної міліції у справах дітей та соціальних служб району за 9 місяців поточного року значно знизився рівень підліткової злочинності в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року.

За інформацією начальника служби у справах дітей Інни Спасської на обліку в службі перебувають 130 дітей, серед яких діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, сироти та діти, які виховуються у кризових сім’ях. Щомісяця згідно з графіком проводяться цільові профілактичні рейди: «Дозвілля», «Кризова сім’я», «Підобліковий», «Діти вулиці», «Канікули», «Урок», тощо. До участі в рейдах залучаються працівники прокуратури, охорони здоров’я, відділу освіти, молоді та спорту РДА, райвідділу міліції, сільських та селищних рад. З початку року проведено 33 профілактичні рейди, обстежено умови проживання 101 сім’ї. На первинний облік служби у справах дітей було поставлено 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всі діти на даний час влаштовані до сімейних форм виховання. 2 дітей були усиновлені. До 8 прийомних сімей в районі влаштовані 17 дітей, позбавлених батьківського піклування, в 3 дитячих будинках сімейного типу виховуються 22 дитини.

Прийомні батьки та батьки-вихователі користуються інформаційною підтримкою – нормативно-правовими документами, науково-медичною літературою, соціальною рекламою, - матеріали надаються районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

При пологовому відділенні ТМО Михайлівського району працює консультативний пункт РЦСССДМ з питань формування навичок відповідального батьківства та запобігання ранньому соціальному сирітству.

Головний лікар ТМО Михайлівського району Іван Гайдаржі зазначив, що сімейними лікарями особлива увага приділяється дітям, які виховуються в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, де виховуються діти-інваліди, діти, які мають хронічні захворювання. Їм надаються безкоштовні путівки для оздоровлення до спеціалізованих санаторно-курортних закладів. З початку року такі путівки отримали 86 дітей.

Підводячи підсумки обговорення даного питання, заступник голови райдержадміністрації Олександр Денисенко підкреслив, що реалізація нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича дає можливість підвищити соціальний захист найуразливіших категорій населення, а спільна злагоджена робота всіх служб вже показала позитивний результат.

operatuvna

Пошук

Важливо