Субота, 04 грудня 2021 року

Вхід на сайт

Естафета пам'яті «Слава визволителям України»

За ініціативою Організації ветеранів України у лютому цього року в м. Луганську стартувала Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка пройде населеними пунктами України і завершиться у місті-герої Києві 28 жовтня 2014 року, коли відзначатимуть 70-річчя остаточного звільнення української території від фашистських загарбників.
Основна мета й завдання естафети це - увічнення пам'яті про подвиг старших поколінь в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, в тому числі при звільненні України; поглиблення знань з історії Великої Вітчизняної війни, захист правди історії, поширення цих знань серед громадськості; утвердження в суспільній свідомості почуття поваги й вдячності до покоління переможців, віддача честі живим учасникам подій, популяризація нині живущих земляків - визволителів рідного краю; посилення уваги до умов життя ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, активізація пошуково-патріотичної роботи; зміцнення моральної єдності суспільства.
Маршрут Всеукраїнської естафети не пролягає через наш район. Тому, з метою вшанування подвигу ветеранів і пам'яті про жертви Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років керівництвом району спільно з районною організацією ветеранів України було прийнято рішення провести районні заходи в рамках цієї естафети.
22 жовтня відбувся автопробіг населеними пунктами Михайлівського району, участь у якому взяли ветерани, керівництво району, представники районної організації Партії регіонів, громадської організації «Молоді регіони», тощо. У населених пунктах району, де проходила естафета пам’яті, проводились мітинги та покладання квітів до пам’ятних знаків, меморіальних комплексів, пам’ятників загиблим воїнам.
Завершилась естафета мітингом біля меморіалу «Клятва» в смт Михайлівка. Під час мітингу виступили голова райдержадміністрації Сергій Передерій, Михайлівський селищний голова Олександр Ракша, вчитель історії районної гімназії Софія Данилюк, ветеран Великої Вітчизняної війни Клавдія Диріна, які наголосили на важливості події, що зібрала всіх присутніх, подякували ветеранам за їх подвиг, згадали сторінки історії визволення району, земляків, які отримали звання Героя Радянського Союзу, та воїнів, які віддали своє життя за рідну землю.
- Президент України Віктор Янукович по-особливому ставиться до ветеранів Великої Вітчизняної війни і вимагає від влади на місцях посилення турботи про учасників війни, інвалідів, вдів загиблих, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, забезпечення їх висококваліфікованою медичною допомогою, покращення житлових та побутових умов. Районна влада приділяє і наділі приділятиме постійну увагу питанням соціального захисту ветеранів, поліпшення їх пенсійного та медичного обслуговування, - наголосив голова райдержадміністрації С.Передерій під час свого виступу.
На завершення мітингу С.Передерій передав директору районного краєзнавчого музею О.Калугіній «Капсулу пам’яті», в яку було покладено листи від учнів всіх шкіл району, ветеранів зі зверненням до майбутніх поколінь, а також останній лист Героя Радянського Союзу, нашої землячки – Доліної Марії Іванівни.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні та поклали квіти до меморіалу «Клятва», бюстів Героям Радянського Союзу.

DSC 1133

DSC 1143

DSC 1145

DSC 1154

DSC 1164

DSC 1173

DSC 1181

DSC 1181

DSC 1188

Пошук

Важливо