Субота, 04 грудня 2021 року

Вхід на сайт

Збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів – в центрі уваги влади району

DSC0950818 листопада голова райдержадміністрації Сергій Передерій провів оперативну нараду з актуальних питань життєдіяльності району, участь у якій взяли: заступники голови РДА, начальники відділів апарату та структурних підрозділів РДА, керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади та інші.

Основним питанням, розглянутим під час наради, було про збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій) на виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».

 

С.Передерій зазначив, що позашкільна освіта є важливою ланкою у вихованні та творчому розвитку дитини, саме тому Президент України Віктор Янукович ставить перед місцевою владою завдання розширювати мережу закладів та охоплювати більшу кількість дітей змістовним дозвіллям, ефективно використовуючи сучасні інноваційні технології, нові оригінальні ідеї та методи навчання.Голова РДА поінформував, що 20 листопада, в день, коли Організацією Об’єднаних Націй в 1959 році було прийнято Конвенцію про права дитини, в усьому світі відзначається День дитини та підкреслив, що 2013 рік за ініціативи Президента України проголошено Роком дитячої творчості з метою забезпечення освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих дітей.І в нашому районі систематично проводиться робота щодо збільшення кількості гуртків та забезпечення доступності позашкільної освіти, постійно здійснюються заходи, спрямовані на залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності.

Також з даного питання заслухано інформацію керівників відповідних служб району.

Щодо роботи комунального закладу «Дитячий центр» заслухано інформацію директора закладу Галини Неходи, яка поінформувала, що Дитячий центр надає можливість дітям та підліткам задовольнити творчі освітні потреби у художньо-естетичному, технічному, туристському, науково-дослідницькому, спортивно-оздоровчому та дозвільно-розважальному напрямках діяльності в позаурочний час. У закладі працює 38 груп гуртків, в яких безкоштовно навчається 420 дітей, що складає 17,2 відсотка від загальної кількості школярів району. Впродовж трьох останніх років кількість вихованців поступово зростає за рахунок дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (5-6 років). Формування мережі гуртків відбувається з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, їх вікових особливостей, стану здоров'я. Заняття гуртків проводяться відповідно розкладу занять, який є зручним для вихованців і відповідає навчальному плану. Всі керівники гуртків мають відповідні навчальні програми, рекомендовані МОН України, погоджені і затверджені відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Заняття у позашкільному закладі, відповідно до специфіки, проводяться, як групові, так і індивідуальні. Заняття гуртків проводяться на базі КЗ «Дитячий центр», Михайлівській ЗОШ 1-ІІІ ст.№3, Михайлівській ЗОШ 1-ІІ ст., Михайлівському НВК І-ІІІ ст. гімназія, Бурчацькій СШ «Джерело», Роздольській ЗОШ, Пришибській ЗОШ, Плодородненському НВК та Михайлівському ДНЗ «Гніздечко». У 2012-2013 н.р. відновлено роботу районного відділення Малої академії наук. За минулий навчальний рік 4 вихованця МАН стали призерами обласного конкурсу захисту наукових робіт. Вихованці на заняттях гуртків отримують додаткові знання з обраного профілю та оволодівають уміннями та навичками.

Вихованці закладу постійно беруть участь у різного рівня конкурсах, виставках, оглядах, фестивалях і отримують призові місця. Найактивнішими є вихованці гуртків: «Технічна майстерня»(керівник Хникін О.М.), «Дитячий вернісаж» (керівник Марущак Н.В.), «Мелодика» (керівник Шелемаха А.В.), ізостудія (керівник Тіхонова Я.О.). Вихованці цих гуртків постійно становляться переможцями обласних конкурсів: «Космічні фантазії», «Знай і люби свій край», початкове технічне моделювання, «Я хочу жити в якісному світі», «Мій рідний край» та ін. Вихованці гуртка «Технічної майстерні» Єфименко Олександр та Єфименко Павло стали призерами Всеукраїнської виставки початкового технічного моделювання і були нагороджені безкоштовними путівками до табору «Артек». Колектив бального танцю «Алексія» (керівник Плетень О.С.) у 2012 та 2013 роках стали бронзовими, срібними та золотими призерами Міжнародних фестивалів танцю «Артбом» та «Мегаполіс», які проходили в м. Харкові. І з кожним роком результативність участі вихованців у конкурсах зростає, про що свідчать нагороди дітей та педагогів. В закладі працює виставкова зала, ляльковий театр, які постійно поповнюються новими експонатами та ляльками.

По завершенню своєї доповіді Г.Нехода запросила голову РДА та всіх бажаючих взяти участь у святковому заході, який відбудеться 19 листопада в Дитячому центрі з нагоди Всесвітнього дня дитини.

Директор Михайлівської дитячої музичної школи Шершньов П.М. повідомив, що на початок 2013-2014 навчального року затверджено плановий контингент учнів у кількості 111 осіб по Михайлівській дитячій музичній школі та 21 особи по Пришибській. Батьківська плата за навчання дітей складає: фортепіано – 80 грн.; вокал – 80 грн.; гітара – 70 грн.; баян, акордеон та духові інструменти – 60 грн. за місяць. Діти-сироти, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей користуються пільгами по оплаті за навчання – 33 учні Михайлівської ДМШ пільгової категорії звільнені від плати за навчання. З 111 учнів Михайлівської музичної школи в класах фортепіано навчається 52 учня, в класах вокалу – 15 учнів, в класах народних інструментів – 44 учня. В Михайлівській ДМШ працює 13 штатних викладачів, в Пришибській – 6. В кінці кожного навчального семестру проводяться академічні концерти учнів, класні батьківські збори з виступом учнів перед батьками, в кінці I-го семестру – звітні концерти фортепіанного, народного відділів та класу вокалу. В кінці навчального року в школах проводяться випускні іспити , звітні концерти учнів та випускників за навчальний рік. Протягом навчального року проводяться творчі тематичні конкурси, учні беруть участь у шкільних районних та обласних конкурсах-фестивалях. Для учнів Михайлівської ДМШ викладачі школи готують тематичні лекції-конкурси, музичні вікторини з застосуванням мультимедійних засобів. Для учнів, батьків та мешканців Михайлівки при школі працює «Музична вітальня» за участю педагогічного колективу школи. На початку кожного навчального року в ДМШ проводиться захід «Посвята в юні музиканти» для першокласників, а також святковим концертом відзначається «Міжнародний день музики». В Михайлівській ДМШ також навчаються діти з Тимошівки та Вовківки, а в Пришибській – з Роздолу.

З питання діяльності комунального закладу «Комлексна дитячо-юнацька спортивна школа» доповів директор закладу Олександр Прядко. В ДЮСШ працюють 10 тренерів-викладачів, в 15 групах 9 видами спорту займаються 180 дітей, що дає можливість покращення навчально-спортивної та виховної роботи серед школярів та підлітків, залучення дітей в сільській місцевості до здорового способу життя. Вихованці ДЮСШ постійно беруть участь у фізкультурно-оздоровчих, святкових заходах, що проводяться в районі. Також протягом поточного року вони взяли участь у 33 обласних змаганнях з 9 видів спорту.

Директор районного організаційно-методичного центру відділу культури і туризму РДА Ганна Бутенко поінформувала, що в Михайлівському районі функціонує 15 клубних закладів, в них діють 54 колективи художньої самодіяльності (театрального, вокального, вокально-хорового, хореографічного жанрів). Серед хореографічних колективів району два колективи мають звання «народний» (народний театр танцю «Надія» районного будинку культури, керівник Мороз Н.М.) та «зразковий» (зразковий клуб спортивного бального танцю «Елегант» районного центру дозвілля, керівник Терських Ю.М.). Керівники дитячих колективів мають вищу освіту або є студентами заочного відділення Мелітопольського училища культури. Всі дитячі колективи забезпечені кімнатами для занять. Дитячі колективи, окремі виконавці є активними учасниками та переможцями районних, обласних і Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Традиційно в районі проводяться фестивалі: патріотичного спрямування «Спадщина», естрадного мистецтва «Зорепад» (переможці яких беруть участь в зональному та обласному етапах фестивалів), «Танцювальна веселка», тощо. В районі створюються всі необхідні умови для занять. Зокрема, в Плодородненському СБК протягом 2012 року за рахунок спонсорських коштів було замінено старі вікна на склопакети в кількості 7 штук на суму 8600 гривень, а в Тимошівському СБК - за рахунок коштів сільської ради на суму 43208 гривень. Покращився стан матеріально-технічної бази в Плодородненському СБК, а Мар'янівська сільська рада виділила кошти в сумі 7000 гривень на підсилювач, дві колонки та два мікрофони для Молодіжненського сільського клубу.

- Новими соціальними ініціативами окремо виділено блок питань, що стосуються всебічного розвитку кожної дитини. Тому хочу ще раз акцентувати увагу відповідальних служб на необхідності продовження роботи з обдарованими дітьми, створення умов для розвитку їх здібностей, - підкреслив голова райдержадміністрації Сергій Передерій, завершуючи оперативну нараду.

DSC09511

Пошук

Важливо