Недiля, 17 жовтня 2021 року

Вхід на сайт

Питання, які стосуються прав споживачів

На що має право покупець у разі придбання товару неналежної якості?

Покупець має право вимагати пропорційного зменшення ціни або безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, або відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Товар неналежної якості може підлягати обміну протягом гарантійного строку, який зазначається в документах, котрі додаються до продукції.

Детальніше: Питання, які стосуються прав споживачів

Інформація про органи, які здійснюють перевірки у сфері захисту прав споживачів

Шановні споживачі!

Повідомляємо, що відповідно до законодавства України правом здійснювати в установленому порядку перевірки у суб’єктів господарювання на додержання ними правил торгівлі і надання послуг, обов’язкових вимог щодо якості і безпеки продукції та вживати відповідні заходи у разі виявлення порушення прав споживачів наділена виключно Держпродспоживслужба України та її територіальні органи. 

Детальніше: Інформація про органи, які здійснюють перевірки у сфері захисту прав споживачів

Права споживача в законодавстві України

Конституція України як головний закон держави визначає також і важливі для споживачів базові правові засади.
Зокрема, згідно Статті 42 Конституції України: «Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».

Детальніше: Права споживача в законодавстві України

15 березня - Всесвітній день прав споживачів

Щорічно, 15 березня, під егідою Органіації Об’єднаних Націй відзначається Всесвітній  день прав споживачів. 15 березня 1962 року Президент США Джон Кеннеді, виступаючи із зверненням до Конгресу та об’єднань споживачів вперше проголосив права споживачів: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір та право бути почутим.

Детальніше: 15 березня - Всесвітній день прав споживачів

Поняття захисту прав споживачів

Захист прав споживачів - це гарантований Конституцією контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку. Відносини між споживачами товарів та послуг та виробниками, виконавцями, продавцями регулюються Законом України "Про захист прав споживачів".

Детальніше: Поняття захисту прав споживачів

Пошук

Важливо